Başbakan Yıldırım ile Bakan Özhaseki İzmir Karabağlar’da Dönüşümün Temelini Attı

Mogan Gölü
4 Nisan 2017
İzmir
5 Nisan 2017
Başbakan Binali Yıldırım ile Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, İzmir Karabağlar Kentsel Dönüşüm Temel Atma Törenine katıldı.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki ile birlikte Karabağlar’da İzmirlilere seslenen Başbakan Binali Yıldırım, kentsel dönüşüm projesinin temel atma töreninde İzmirlilere yeni projelerin müjdesini verdi. Karabağlar’da gerçekleştirilen kentsel dönüşüm projesinin ayrıntılarını Bakan Özhaseki açıklarken, Başbakan Yıldırım, “İstanbul’un Marmaray’ı varsa İzmir’in olmaz mı? İstanbul’un tüp geçidi varsa İzmir’in olmaz mı? Hepsi olacak. Çok çalışacağız 16 Nisan’a kadar sıkılmadık el bırakmayacağız. Bugün temelini attığımız kentsel dönüşüm projesinde yapılacak konutların hak sahiplerine hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

İZMİR’E HASTANE MÜJDESİ

İzmir’de gerçekleştirilecek projelere ilişkin değerlendirmelerde bulunan Başbakan Yıldırım, söz konusu projelere karşı çıkanların İzmir’in çıkarlarını düşünmediğini vurguladı. Yıldırım, konuşmasında, “Burada 3 stadyum yapacağız dedik maalesef bunlara karşı çıktılar. İzmir’in hayır alışkanlığı yeni değil. İzmir’de ne zaman güzel bir iş yapmaya kalksak hep hayır dediler. Bölünmüş yollara, Sabuncubeli tüneline, yat limanına hayır dediler. Ama işler bittikten sonra en önde onlar geçti. Onlar ne kadar direnirse dirensin İzmir için de Türkiye için de hizmetlerimiz devam edecek. Karşıyaka’ya stadyum yapıyoruz karşı çıkıyorlar. Göztepe’ye stadyum yapıyoruz karşı çıkıyorlar. Şimdi İzmir’e büyük bir şehir hastanesi yapıyoruz. İkincisinin de hazırlıkları devam ediyor. Bir hastane de Güzelbahçe’ye yapacağız bunu da buradan duyurmuş olalım” ifadelerini kullandı

“SİZİ ASLA BAŞKA YERE GÖNDERMEYECEĞİZ”

Temel atma töreni sırasında İzmir Karabağlar Kentsel Dönüşüm Projesinin ayrıntılarına ilişkin açıklamalarda bulunan Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, 1 milyon metrekare alanda çalışıldığını söyledi. Burada kentsel dönüşüm adına iyi bir başlangıç yapmak istediklerini belirten Özhaseki, “Karabağlar eskiden benim bilmediğim bir ilçeydi. Başbakanımızın beni görevlendirmesiyle buradaki kentsel dönüşümün daha önce başladığını ama biraz tıkanıklık yaşandığını gördüm. Birkaç aydır uğraşıyoruz, çok şükür temel atma noktasına geldik. 1 milyon metrekarelik bir alanda çalışıyoruz. Buradan 10 bin konut çıkacak. Öyle güzel bir planlama yaptık ki bu bölgenin 600 bin metrekaresi sosyal donatı alanı olacak. Cami, meydan, park, sağlık hizmetleri hepsi burada olacak. Biz burada iyi bir başlangıç, doğru bir adım atmak istiyoruz. Ana caddeleri 35 metre olarak belirledik. İki taraflı otoparklar yapıyoruz. Biz burada yerinde dönüşümü, adil ve doğru bir şekilde başlatıyoruz. Sizi buradan çıkarıp asla başka yere göndermeyeceğiz” açıklamalarında bulundu.

“KANDİL, PKK VE FETÖ AVRUPA’DA HAYIR KAMPANYASI YÜRÜTÜYOR”

Konuşmasında, gündeme yönelik açıklamalarda da bulunan Bakan Özhaseki, 16 Nisan referandumuna da değindi. Türkiye’nin uzun süredir terör örgütleriyle mücadele ettiğini ve bu mücadelenin sonucunda da bu örgütlerin yok olma aşamasına geldiğini ifade eden Özhaseki, “Kandil de, yurtdışında PKK da, FETÖ de hayır kampanyasını yürütüyor. Avrupa’da Türkiye’nin kalkınmasını istemeyen birçok ülke de hayır kampanyalarına destek veriyor. Ne yazık ki bizim ana muhalefet de onların yanında yer alıyor. Kişi sevdiğiyle berabermiş. Allah iki cihanda onları beraber etsin” diye konuştu.