Bakan Özhaseki: “Kayseri 6 Bin Yıllık Tarihe Sahip”

Kayseri Mitingi
3 Nisan 2017
Mogan Gölü
4 Nisan 2017
Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Başbakan Binali Yıldırım ile birlikte Kayseri’de kanaat önderleri ve sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle bir araya geldi.

Programda konuşan Bakan Özhaseki, Kayseri’nin 6 bin yıllık tarihe sahip olduğunu, birçok şehirde kazılardan tarihi eser çıkarken, Kayseri’deki Kültepe höyüğünden binlerce yıllık çek ve senetleri içeren kil tabletlerin çıktığını anlattı.

Kayserililerin, hayırseverlikte sınır tanımadığını ifade eden Özhaseki, hayırseverlerin kente yaptığı yatırımların 1 milyar dolara ulaştığını bildirdi.

Kayseri’de belediyecilik alanında yapılanları anlatan Özhaseki, “Gayret ederek, çalışarak şehirde altyapı sorunu bırakmadık, hiç gecekondu kalmadı. Şehrimiz tamamıyla imarlı hale geldi. Belediyemizin borcu harcı da kalmadı.” diye konuştu.

Ak Parti’nin iktidara geldiği andan itibaren Kayseri’nin büyük projeleri için kapıların ardına kadar açıldığını ifade eden Özhaseki, konuşmasına şöyle devam etti:

“Stadyumu da yaptık, Kızılırmak üzerine Yamula Barajı’nı da yaptık. Raylı sistem bu memleketin rüyasıydı onu da gerçekleştirdik. Sonunda da Erciyes Dağı’nın, 26 milyon metrekarenin tapusunu alarak burada Erciyes Kayak Merkezi Projesi’ni gerçekleştirdik. Şükür, AK Parti’nin ışığı tüm Türkiye’ye saçıldığı gibi Kayseri de bundan istifade etti. Tüm hemşerilerimiz zaten bunları biliyorlar. Önümüzdeki günlerde yapılacak işlerle ilgili de zaten biz sizin kapınızı çalıyoruz. Projelerimizi, milletvekili arkadaşlarımızla beraber sık sık sizlere bahsediyoruz. Sizler de Kayseri’nin projelerini ezbere biliyorsunuz.”

Programa, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, eski Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, eski Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, AK Parti İl Başkanı Hüseyin Cahit Özden, Kayseri MHP İl Başkanı Mustafa Baki Ersoy ile şehit yakınları, milletvekilleri ve diğer yetkililer katıldı.

Programda, Başbakan Yıldırım’a, Kayseri’de 15 Temmuz darbe girişimine karşı nöbet tutan vatandaşların fotoğrafının yer aldığı tablo hediye edildi.