Bakan Özhaseki İle Başbakan Yıldırım Kayseri’ye Birlikte Seslendi

Cumhurbaşkanı Erdoğan Ve Bakan Özhaseki’den Ortak Mesaj: “Diyarbakır’a Hizmet Etmeye Devam Edeceğiz
1 Nisan 2017
Kayseri Mitingi
3 Nisan 2017
Başbakan Binali Yıldırım ile Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Kayseri mitinginde vatandaşlarla bir araya geldi.

Referandum öncesinde çalışmalarına hız kesmeden devam eden Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Başbakan Binali Yıldırım’ı Kayserililer ile buluşturdu. Program süresince Bakan Özhaseki’nin kendisine eşlik ettiği Başbakan Yıldırım miting meydanından Kayserilere hitap etti.

Konuşmasında Kayserililerden övgüyle söz eden Başbakan Binali Yıldırım, referanduma 14 gün kaldığını hatırlatarak, meydana, “Sıkılmadık el kalmayacak değil mi?” diye sordu. Yapılacak anayasa değişikliği ile birlikte hükümet kurulurken kaybedilen zamanın da büyük ölçüde ortadan kalkacağını söyledi. Başbakan Yıldırım, “Bu anayasa ile birlikte hükümet işi garanti. Sandık kapandı Türkiye’de hükümet kuruldu. Kayserililer garanti işi seveler. Hükümet kuruldu mu kurulmadı mı derdi ortadan kalkıyor. Hükümeti kurma işini vekillerden kaldırıyoruz, aslına veriyoruz. Hükümeti siz kuracaksınız. Bundan sonra Türkiye’yi hep güçlü hükümetler yönetecek. İktidarın milletten başka sahibi olmayacak. Meclis yeni sistemle, eskisinden daha güçlü olacak, cumhurbaşkanını ve hükümetini denetleyecek. Kanunları yapacak, kanunları memleketin milletin faydası için seçtiğiniz milletvekilleri yapacak. Yargı hem tarafsız hem de bağımsız olacak. Devletin işleri hızlanacak. Kayserililer tüccar kafalıdır. Siz zaman kaybın ve paranın nasıl kazanıldığını bilirsiniz. İki seçimi bir arada yapacağız” diye konuştu.

“15 TEMMUZ’DA BEĞENMEDİĞİN GENÇLER TANKIN ÖNÜNDEYDİ!”

Anayasa değişikliği ile seçilme yaşının 18’e düşürülmesinin önemine de değinen Başbakan Yıldırım, bu değişime yönelik de olumsuz görüş bildiren Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu sert sözlerle eleştirdi. Başbakan Yıldırım Kayseri mitinginde özetle şunları söyledi:

“Bu değişiklikle önünüze iki sandık gelecek biri milletvekilleri diğeri cumhurbaşkanı seçimi. Artık zaman kaybı olmadan seçtiğiniz cumhurbaşkanı hükümetini kuracak, 5 yıl boyunca da hizmet edecek. Eskiden nasıldı seçim yapılır? Seçim sonuçları açıklanır bildiğimiz tek şey hangi parti ne kadar oy aldı, bizi kim yönetecek belli değil. Böyle bir ortamda aralara çeteler, cuntalar giriyor. Bu sistem bu millete yakışır mı? Elbette yakışmaz. Kayseri’de en güçlü eveti hanımefendilerden, gençlerden bekliyorum. Bu referandum gençliğin referandumu. Biz siyasetin gençleşmesini istiyoruz. Genç beyinlerin enerjisinin siyasete yansımasını istiyoruz. Onlar diyor ki gençler bu işten anlamaz. Ey Kılıçdaroğlu dinle! 15 Temmuz gecesi senin beğenmediğin gençler tankların önündeydi, mermilere göğüs gerdi. bizim gençlere güvenimiz tam. Kayseri’nin gençleri parlamentoya seçilmeye hazır mısınız? Size, ‘yapamazsınız’ diyenlere inat yapmaya var mısınız? Bu CHP ne yaptığını bilmiyor. 2011 seçimi öncesinde CHP seçim beyannamesinde, 14. sayfada, ‘Gençler, tüm karar verme sürecine katılımı sağlamak için seçilme yaşını 21’e indireceğiz’ diyor. 3 şubat 2015’te CHP Milletvekili Mahmut Tanal, kanun teklifi veriyor. 21 çok 18’e indirelim diyor. Bunların ipiyle kuyuya inilmez. Bugüne kadar büyük projeler nasıl tarihe mührünü vuruysa bu da bizim bu ülkeye kazandıracağımız yeni bir reform olacak. Onlar bunu çekemiyorlar. Bizim bu ülkeye eser kazandırmamıza bu millete hizmet etmemize tahammül edemiyorlar. Biz milletin yanındayız diye 14 yıldır her şeye karşı çıkıyorlar. AK Parti düşmanlığı yaparken farkında olmadan millete düşmanlık yapıyorlar”

“KARAR SİZİN, YETKİ SİZDE”

Başbakan Yıldırım ile birlikte Kayserililere seslenen Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, 16 Nisan halk oylamasına ilişkin çarpıcı mesajlar verdi. Türkiye’nin kalkınması için yapılacak anayasa değişikliğinin oldukça önemli olduğunu kaydeden Özhaseki, bugüne kadar kendisini ve AK Parti’yi destekleyen Kayserililerin, 16 Nisan’da da büyük bir başarı elde edeceğini dile getirdi. Özhaseki, “Ne mutlu bizlere ki sizin gibi hemşehrilerimiz var. Sizler bizi her zaman desteklediniz. Çalıştık, oyumuzu artırdınız. Seçimlerde huzurunuza geldik, en zor günümüzde siz bizleri yalnız bırakmadınız. 15 Temmuz’da bu meydanları boş bırakmadınız Allah sizden razı olsun. Yeni bir seçim arefesindeyiz. bu seçim diğer seçimlerin anası gibi. Karar sizin yetki sizde mühür sizde” diye konuştu.

“BİRLİKTE DESTAN YAZABİLİRİZ”

Türkiye’nin son dönemde içinden geçtiği süreçlere değinen Bakan Özhaseki, Anadolu’nun konum itibariyle ‘zor bir coğrafya’ olduğunu söyledi. Buna rağmen Türkiye’nin bölgesine kucak açan bir ülke pozisyonunda olduğunu da vurgulayan Özhaseki, şunları söyledi:

“Üzerinde bulunduğumuz Anadolu, en kadim medeniyetlerin coğrafyası. Aynı zamanda son yüz yılda mazlumların sığınma coğrafyası. Biz bu ülkede bir olup beraber olursak, bayrağımız göklerde, ezanlarımız da okunduğu sürece, dimdik devam edeceğiz. Myanmar’a koşan bizleriz, Pakistan’da deprem olduğunda ilk yardıma koşan bizleriz. İçerideki fitne odakları da dışarıdakiler de başarılı olamayacaklar. Bir taraftan PKK’yı Allah’a hamdolsun temizledik. Şehirlerde, dağlarda, sınır ötesinde bitirdik onları. Bir taraftan da FETÖ… işte o hain örgütü de devletin tüm kadrolarından temizledik. Bir taraftan da DEAŞ… Bunlardan sonra Avrupa Birliği ülkeleri de sıraya girdiler. En son ne yaptıklarını gördünüz değil mi? Sayın Cumhurbaşkanımızın şakağına silah dayamışlar, altında da Erdoğan’ı öldür yazıyor. Değerli kardeşlerim etrafımızdaki ateş çemberini biliyorsunuz. Bu coğrafyada ayakta kalmanın tek şartı var o da güçlü olmak. Biz güçlü olursak gönül coğrafyamıza da liderlik ederiz. İnşallah bir olacağız, güçlü olacağız. Bu referandumla beraber güçlü olacağız. Zamanında bizim seçtiğimiz insanların önünü kesen vesayetçi yapıyı toprağa gömeceğiz. Önemli hedeflerimiz var. Hep birlikte destan yazabiliriz. İnşallah yeniden 16 Nisan’da sandıkları patlatmaya var mıyız? Sizler için çalışıyoruz, sizler de bize dua edin. Rabbim birliğimizi bozmasın.